آشنايي با مواد شوينده اسيدي | خط توليد نيمه اتومات وايتكس:

در راه اندازي مواد شوينده اسيدي (نظير خط توليد وايتكس) به علت آزاد شدن گازهاي اسيدي از اين مواد نياز به تجهيزات مقاوم ( پركن 4 نازل مايعات اسيدي) در برابر گازهاي مواد اسيدي مي باشد،كه به مرور باعث خرابي يا خوردگي استيل استفاده شده در تجهيزات نگردد.

در راه اندازي هر نوع مواد شوينده براي انتقال مواد نياز به پمپ هاي غليظ كش اسيدي داريم اما مهندسين آريازصنعت خطوط مواد اسيدي خود را به گونه اي طراحي كرده اند كه نياز به اين وسيله نباشد و با حداقل قيمت كه براي راه اندازي خطوط مواد اسيدي از 70 ميليون تومان شروع مي شود،توليد كنندگان محترم بتوانند اين خط از مواد شوينده را در كنار ديگر خطوط خود و يا به تنهايي شروع كرده و باعث رونق و درآمدزايي براي اين عزيزان باشد.

در خط  توليد مايعات اسيدي  به عنوان مثال خط توليد نيمه اتومات وايتكس با حداقل قيمت نياز به يك دستگاه تصفيه آب ،مخازن پلي اتلين دستگاه پركن نيمه اتومات( پركن 4 نازل مايعات اسيدي) و يك اپراتور براي پركردن ظروف مورد نياز است.

كه در ادامه به توضيحات آن ميپردازيم:

آب ژآول چيست؟

رايج‌ترين ماده اي که از آن، به عنوان مواد شوينده اسيدي ،استفاده مي‌شود، آب ژاول است. آب ژاول که در فارسی به آن مایع سفید کننده و وایتکس نیز گفته می‌شود، محلولی برای گندزدایی و بو زدایی مي باشد .

آب ژاول در تولید مایعات سفید کننده و همچنین در صنایع بهداشتی، صنایع کاغذ و مقوا و نساجی کاربرد بسياري دارد. آب ژاول یک ماده معدنی است و خاصیت بازی دارد.سفيد کننده‌ها و آب ژاول، همان محلول 5 درصد هيپوکلريت سديم هستند. آب ژاول محلولی ناپایدار بوده و در اثر حرارت و نور به تدریج خاصیت خود را از دست میدهد از آن جهت براي حفظ پايداري در فرمولاسيون مواد سفيد كننده طي عملياتي حالت پايدار مواد را تا تاريخ انقضا حفظ مي كنند.

آب ژاول (مایع سفید کننده و وایتکس نیز گفته می شود) محلولی است حاوی درصدی از هیپوکلریت سدیم (NaOCl) در آب. این نسبت بسته به مصارف مختلف، متفاوت است. آب ژاول ماده ای سمی است و خاصیت ضدعفونی کننده آب ژاول به دلیل تولید کلر آزاد می باشد.

تجهيزات مورد نياز براي راه اندازي خط توليد وايتكس در مشهد:

دستگاه تصفيه آب يا RO:دستگاه تصفيه آب آريازصنعت

همانطور كه احتمالا ميدانيد مهمترين و اصولي ترين ماده تشكيل دهنده ي تمامي شوينده ها آب است.براي راه اندازي مواد شوينده اعم از مواد شوينده اسيدي يا غير اسيدي در ابتدا نياز به يك دستگاه تصفيه آب براي سبك سازي آب مصرفي براي توليد،محصول خود داريم.

پس كيفيت ميزان سختي آب مصرفي به شدت بر كيفيت محصول نهايي تاثير گذار مي باشد.

دستگاههاي تصفيه آب مختلفي در بازار موجود است كه توليد كننده عزيز مي تواند براساس نياز و بودجه خود آن را تهيه كند .اصولا كارآفرينان و توليد كنندگان عزيز ما كه در ابتداي راه اندازي محصولات خود هستند براي مقرون به صرفه بودن اقدام به تهيه دستگاه تصفيه آب خانگي يا نيمه صنعتي مي كنند كه در ابتداي كار جوابگوي نياز است اما بعد از چندين بار استفاده ديگر قادر به بازدهي مطلوب نيست .

ما هميشه پيشنهاد ميكنيم كه اگر در حال گسترش كار خود هستيد در ابتدا يك دستگاه تصفيه آب صنعتي خريداري كنيد و تا مدت ها بتوانيد بازدهي خوبي براي كسب و كار خود داشته باشيد. و حتي اگر نتوانستيد از دستگاه استفاده كنيد ميتوانيد با قيمت مناسبي اقدام به فروش دستگاه كنيد. آب مصرفي براي مواد شوينده بايد بوسيله دستگاه تصفيه آب سبك شود و بايدTDS  كمتر از 40ppm داشته باشد .

دو عدد مخزن 1000 ليتري پلي اتيلين و پمپ استيل آب:

بعد از تصفيه سازي آب در مدت 24 ساعت نياز به نگهداري آب يونيزه شده در مخزن ذخيره پلي اتلين استمخزن 1000 ليتري پلي اتيلين كه توسط يك پمپ انتقال مواد داخل ميكسر ريخته  مي شود.

مخازن پلی اتیلن تانکرهایی از جنس پلی اتیلن هستند که به صورت تک لایه تا چند لایه ساخته می شوند.

ماده اصلی تشکیل دهنده مخازن پلیمری به نام پلی اتیلن است که از چگالی بالایی برخوردار است.پلی اتیلن که به اختصار PE نیز نامیده می‌شود ماده ای شیمیایی است که از برقراری پیوند بین مولکولهای گاز اتیلن که اصطلاحاً به آن پلیمریزاسیون می گویند به دست می آید.

پلی اتیلن ها از نظر مصرف در میان پرمصرف ترین پلیمرها قرار دارند. بر حسب میزان سختی و افزودنی های مختلف هر پلی اتیلن

برای کاربرد مشخصی مصرف می شود. یکی از گروه های آنها، پلی اتیلن سنگین یا با چگالی بالا می باشد که از آن برای ساخت تانکرهای نگهداری مایعات استفاده می شود.

مخازن پلی اتیلن تانکرهایی هستند که به جهت رعایت اصول بهداشتی، کاهش هزینه های نگهداری مایعات و قابلیت در دسترس بودن همیشگی به صورت سه لایه ساخته می شوند. مخازن پلی اتیلن اغلب سه لایه تولید می گردند اگرچه مخازن با لایه های کمتر و بیشتر نیز در بازار موجودمي باشد.

لایه های مخازن پلی اتیلن سه لایه با اهداف زیر پیش بینی می شوند:

1.لایه بیرونی به رنگ سفید

دارای مقاومت در برابر مخاطرات محیطی شامل ضربه و عوامل جوی، عدم تبدیل

2.لایه وسط به رنگ تیره

جلوگیری از تابش نور خورشید و پیشگیری از فاسد شدن مایع درون مخزن

3.لایه داخلی به رنگ سفید

جلوگیری از تبادل گرمایی مایع درون مخزن با محیط بیرون

مزاياي مخازن:

  • تولید شده از مواد اولیه درجه یک و 100% نو
  • قابلیت نصب آسان، سریع و با قابلیت جابه جایی بالا
  • مقاوم در برابر اشعه UV (ماوراء بنفش) خورشید
  • مقاوم در برابر بسیاری از مواد اسیدی و خورنده

دستگاه پركن 4 نازل مايعات اسيدي(پركن وايتكس):

مواد بايد توسط يك پمپ به دستگاه پركن براي انجام عمليات تزريق فرستاده شود اما بدليل اينكه مواد اسيدي از خوردندگي بالايي برخوردار هستند ماشين سازي آرياز صنعت با طراحي انجام شده بدون استفاده از پمپ مواد را به دستگاه پركن منتقل كرده و عمليات تزريق انجام مي گيرد.

دستگاه پرکن نیمه اتومات مایعات اسیدی آرياز صنعت مجهز به 4نازل پنوماتیک می باشد و دراين پركن از سيستم پركن ثقلي استفاده شده است،

دستگاه پركن مايعات اسيدي فرازصنعتکه به صورت مستقیم از مخزن تغذیه می کند و تمامی مسیر های دیگر با مواد اسیدی در این دستگاه از پلاستیک (نوع تفلون)و پلی اتیلن طراحی و ساخته شده که در برابر اسیدهای خورنده از مقاومت بالای برخوردار می باشد.

مزایای دستگاه نیمه اتومات مایعات اسیدی :

  • استفاده از قطعات پلاستیکی
  • تنظیم مقدار پر کردن هم از طریق شیر و هم تایمر به صورت مجزا
  • امکان پر کردن انواع ظروف در ابعاد و اشکال و ارتفاع های متفاوت
  • کابرد آسان و بسیار ساده

 

 نوار انتقال:

نوار نقاله صفحات متحرکی هستند که برای انتقال وسایل، محصولات و بسته ها استفاده می شود. کانوایر، تسمه نقاله یا نوار کانوایر اسامی مختلفی هستند که مقصود همگی یکی هستند. نقاله سبب جابجایی پیوسته و مکرر محصولات و مواد به صورت مطمئن در زمان مشخص می شود. نوارنقاله یک جریان انتقال پیوسته و قابل اندازه گیری را به وجود می آورد که نقش به سزایی در زمان بندی جابجایی و تولید ایفا ميكنند.

امروزه از انواع مختلف تسمه نقاله بسته به نوع صنعت مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرد که غالباً‌ از نوع لاستیکی یا پی وی سی PVC هستند. وزن سیالات و نوع متریال حمل شونده در تصمیم‌گیری برای انتخاب تسمه نقاله مورد نیاز بسیار تاثیر گذار است.

كاربرد نوار انتقال:

 نوار انتقالتسمه نقاله‌های با تیغه‌های مشخص که با عنوان الواتور بلت یا باکت الواتور شناخته می‌شوند برای جا به جایی مواد به صورت عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد که استفاده از آنها برای بارگیری به کامیون‌ها بسیار متدوال است.

از تکنولوژی سیستم نوار نقاله در پله‌های برقی، فرودگاه‌ها، فروشگاه‌ها و همچنین در خط مونتاژ کارخانجات به کرات استفاده می‌شود.

در صنایع مادر همچون معدن، فولاد، سیمان، کشاورزی، بازیافت، و… بهره‌وری از تسمه نقاله امری اجتناب ناپذیر محسوب می‌شود.

 

 

 

خدمات آريازصنعت:

آريازصنعت جهت حمايت و احترام به مشتريان عزيز تمامي تجهيزات و ماشين آلات خود را با دو سال گارانتي و ده سال خدمات پس از فروش، نصب تجهيزات در محل ، آموزش به دو نفر از پرسنل و پاسخگويي 24 ساعته جهت رفع مشكل در واتساپ در اختيار همراهان عزيز خود قرار ميدهد.

جهت پاسخگويي ، مشاوره و استعلام قيمت با ما در ارتباط باشيد.

مشاورين: 09155255153 / 09159152010

پاسخگوي واتساپ: 09156664439

 

 

Open chat
آيا به مشاوره نياز داريد؟