آشنايي با خط توليد اتوماتيك مواد شوينده با تجهيزات كامل:

بسیاری از افراد که سرمایه و توانایی كافي براي راه اندازي خطوط مواد شوينده را ندارند ،ابتدا كسب و كار خود را در زمينه (خط توليد اتوماتيك مواد شوينده ) از يك كارگاه كوچك شروع ميكنند، بعد درضمن فعاليت و با رونق كسب و كار و عرضه و تقاضاي بيشتر مشتريان تصميم به گسترش كارگاه خود و افزايش توليدات مي گيرند.

براي توليد محصولات بيشتر (مواد شوينده) و افزايش بهره وري ازخط توليد اتوماتيك مواد شوينده صنعتي نياز به دستگاه هاي مجهزتر و تمام اتومات مي باشد كه ماشين سازي آرياز صنعت خط مواد شوينده صنعتي تمام اتومات خود را پيشنهاد ميدهد ،كه در ادامه به توضيح دستگاه هاي مورد نياز در كارخانه مي پردازيم:

براي راه اندازي خط توليد اتوماتيك مواد شوينده مانند خط توليد شيشه پاك كن ،مايع ظرفشويي، دستشويي و … با بهره وري بالا نياز به دستگاه هاي زير داريم:

 دستگاه یونیزه آب (RO)

دستگاه تصفيه اّب براي خط توليد اتوماتيك مواد شويندهآب مصرفي در خط توليد مواد شوينده صنعتي يكي از مهمترين فاكتورهاي توليد با كيفيت در تهيه فرمولاسيون مي باشد در صورتي كه اگر كيفيت آب مصرفي در حد مطلوب نباشد بعد از ساخت فرمولاسيون ،منجر به خرابي محصول و توليد عامل ميكروبي در محصول توليدي و دو فاز شدن محصول نهايي ميگردد.

بايد توجه  داشت كه سختي آب تاثير مستقيم بر روي غلظت محصولات دارد پس، براي يك محصول باكيفيت كه داراي غلظت مناسب ،شفافيت ، كف كنندگي مناسب باشد در ابتدا نياز به دستگاه RO با ظرفيت مطلوب داريم.براي توليد آب با كيفيت محصولات شوينده ابتدا به کمک دستگاه یونیزه آب (RO) سختی آب را کاهش می دهیم حتما آب مصرفی در محصول شوینده بهداشتی باید دارای TDS کمتر از ۴۰ppm باشد.

دستگاه آب مورد نياز ،براي خط توليد مواد شوينده را طي يك شبانه روز فراهم ميكند كه اين آب بايد در يك مخزن سه لايه ذخيره ميشود تا نور به داخل آن نتابد و در آن جلبک رشد نکند و ضمنا بهداشتي نيز باشد .

دستگاه هاي RO  تنوع زيادي در بازار دارند كه با توجه به حجم توليدي خود مي توانيم دستگاه مناسب را تهيه كنيم، اما براي افزايش توليدات خود نياز به دستگاه تصفيه ی آب صنعتي داريم .بدليل قيمت بالاي دستگاه، برخي از توليد كنندگان براي كاهش هزينه هاي خود دستگاه نيمه صنعتي كه اغلب ادغام چند دستگاه تصفيه آب خانگي است را تهيه ميكنند كه بعد از مدتي ديگر قابل استفاده براي توليد آب مصرفي نيست و بازدهي مطلوب را ندارد.پس در انتخاب دستگاه تصفيه آب بايد دقت بالايي داشته باشيم كه اولين دستگاه براي داشتن يك محصول باكيفيت دستگاه تصفيه آب است.

میکسر استنلس استیل:خط توليد اتومات مواد شوينده

آب يونيزه ذخیره شده به وسیله پمپ آب طی چند دقیقه وارد میکسر شده و میکسر بارگیری می شود.اغلب میکسرها به علت ماهیت بهداشتی و مقاومت در برابر خوردگی، از فولاد ضد زنگ ( استنلس استیل ) ساخته می‌شوند. ميكسرهاي استيل آرياز صنعت در ظرفيت هاي مختلف از 500ليتر تا 5000 ليتر قابليت ساخت را دارند و اين مخازن مجهز به موتور گيربكس و پره هاي مناسب براي همزدن يكنواخت مواد را دارا هستند.

 

ساخت فرمولاسیون مواد شوینده در این مرحله در میکسر انجام مي گيرد و پس از ساخت فرمول،مایع شوینده آماده انتقال به پرکن برای بسته بندی میشود.معمولا استنلس استیل های چینی دارای کیفیت لازمه نمی باشند، بهترین استنلس استیل موجود در ایران که واقعا جنس اصلی و مطابق استانداردهای جهانی ساخته شده از کشور تایوان وارد ایران شده و مشخصات آن بر روی بدنه چاپ و یا حک می شود.

دستگاه هاي پركن براي خط توليد اتوماتيك مواد شوينده در مشهد:

پس از آماده سازي مايع شوينده نياز به دستگاه پركن براي پركردن بطري هاي مورد نظر و بسته بندي آن است .دستگاه پرکننده یکی از ماشین آلات  مهم صنعتی به حساب می آید که به فرآیند تولید سرعت می بخشد، دستگاه پرکن وسیله ای است که وظیفه پر کردن حجم یا وزن مشخصی از محصولات را مانند مواد غذایی، مایعات، مواد آرایشی و بهداشتی و غیره را به عهده دارد. دستگاه بر اساس نوع اتوماسیون به سه نوع تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی، طبقه بندی می شوند.

برخی از دستگاه های پرکن به دستگاه های دربند نیز مجهز هستند و باعث شده که روند تولید محصول نهایی با سرعت بیشتری انجام شود. آرياز صنعت سه دستگاه پركن اتومات براي خط توليد تمام اتومات مواد شوينده صنعتي در نظر گرفته است  كه شامل:

1.دستگاه پركن خطي با تكنولوژي سروو موتور  همراه با هد دربندي و سيني گردان:

کار کرد پرکن خطی مایعات به این شکل است که مواد داخل مخزنی دپو می شود. بطری و ظروف روی دستگاه نقاله قرار گرفته و در زیر شیر نازل توقف می کند. تزریق به درون ظرف توسط نازل ها انجام می شود و تا زمان پر شدن ادامه پیدا می کند.

بعد از عملیات ریزش نوار نقاله حرکت کرده و بطری های پشتی را در زیر شیر تزریق قرار می دهد.به دلیل اینکه بطری ها به صورت خطی حرکت ميكنند این نوع پرکن، خطی نام گرفته است.

 

پركن خطي سرووموتور مواد شوينده آريازصنعت

ويژگي هاي  دستگاه پركن خطي :

 • دستگاه پركن خطي آرياز صنعت مناسب براي پركردن مواد غليظ و انواع شوينده ميباشد
 • حركت نازل ها و موتورها از طريق سرووموتور صورت مي گيرد.
 • تعويض سايز بطري و تغيير حجم تزريق بسيار آسان و در كمترين زمان.
 • داراي صفحه نمايشگر 7 اينچ
 • داراي مخزن 180ليتري با قابليت كنترل سطح اتوماتيك از طريق PLC
 • تمام قطعات اصلي دستگاه با CNC ساخته مي شود.
 • داراي نازل از جنس استيل 316 با قابليت باز و بسته شدن پنوماتيك.
 • ظرفيت توليد 3500 بطري يك ليتري در ساعت.

هد دربندي : دستگاه دربند اتومات درخط توليد اتوماتيك مواد شوينده

با توجه به اينكه دستگاه فوق داراي دربند نمي باشد ،كارآفرينان و توليد كنندگان محترم بايد با توجه به نياز و سرمايه مد نظر، براي راه اندازي خط توليد مواد شوينده صنعتي نظير  خط توليد مواد شوينده خود ،دستگاه دربند را انتخاب مي كنند كه دستگاه دربندي شامل : دستگاه دربند دستي و دستگاه دربند 2 هد اتومات مي باشد.

سيني گردان يا ميز ترافيك:

ميز ترافيك براي جمع آوري بطري ها در ابتدا يا انتهاي خط طراحي شده است.یکی از مفیدترین تجهیزات در بسته بندی محصولات میز ترافیک است. این وسیله که به میز گردان نیز شناخته می‌شود، ابتدای یک دستگاه در خط تولید یا در انتهای آن قرار می‌گیرد. در واقع وسیله‌ای که برای نگاه داشتن ظروف بسته بندی شده یا پر شده با دستگاه پرکن به کار گرفته می‌شود را میز ترافیک می‌گویند. از این وسیله همچنین برای ردیف کردن بطری‌ها یا محصولات قبل از پر شدن از محصول نیز استفاده می‌شود.

در تولیدی ها و کارخانجاتی که تیراژ تولید بالایی دارند،میز ترافیک بسیار کاربرد دارد. زیرا این وسیله امکان بسته بندی سریع کالا یا محصولات را فراهم می‌کند. با استفاده از میز ترافیک دیگر نیاز نیست که اپراتور به شکل ثابت انتها و یا ابتدای خط تولید و یا خط بسته بندی برای برداشتن یا ردیف کردن و یا قرار دادن ظروف و محصولات بماند. این وسیله در سرعت تولید و در نتیجه بهره‌وری آن بسیار مفید است.

قيمت ميز ترافيك گردان آريازصنعت

2.دستگاه پركن روتاري همراه با هد دربندي و انتقال بر روي نوار:

دستگاه پرکن روتاري مایعات غليظ یکی از انواع پرکن ها در صنايع شيميايي است که معمولا تعداد نازل های آن 6  عدد یا بیشتر مي باشد. میزان مقدار پر شدن به راحتی قابل تغییر است. این دستگاه ها به واسطه حجم کاری زیادی که دارند خطای کمی در پر کردن به جای می گذارند. اين نوع پركن ها در مقايسه با پركن هاي خطي فضاي كمتري را در محيط كارگاه اشغال مي كنند.

کارکرد پرکن روتاری مایعات به این شکل است که مواد داخل مخزنی دپو می شود. بطری  روی سینی دواری جا گیری می شوند. تعداد قرارگیری بطری ها متغیر است. سینی چرخیده و هر نوبت تعدادی بطری زیر شیر تزریق قرار می گیرد تا تزریق به درون آن انجام شود. بعد از عملیات ریزش با توجه به اتومات و نیمه اتومات بودن پروسه، بطری های جدید جایگزین می شوند.

به دلیل اینکه بطری ها به صورت چرخشی حرکت دارند این نوع پرکن، روتاری نام دارد.پرکن مایعات با توجه به نوع مایع و غلظت آن به دو دسته دستگاه پركن مايعات غليظ و دستگاه پركن مايعات رقيق تفکیک می شوند. مکانیزم پر شدن مواد در هرکدام از پرکن ها متغیر است.

ويژگي هاي دستگاه پركن روتاري :پركن روتاري مواد شوينده همراه با دريندي اريازصنعت

اين دستگاه براي پركردن مايعات غليظ و رقيق در ظروف pet با ابعاد و اشكال متفاوت طراحي شده است. پس بايد توجه داشت كه دستگاه پركن روتاري در خط توليد شيشه پاك كن فقط قابل تزريق براي ظروف پت مي باشد و براي توليد كنندگاني كه تنوع محصول در حجم هاي مختلف ظروف (علاوه بر ظروف پت ) دارند كاربردي ندارد كه عمليات پركردن و درب گذار و دربند و انتقال بر روي نوار بصورت اتومات انجام مي شود.

 • سیستم پرکن این دستگاه از طریق سیلندر میباشد که حرکت انتقال مواد از طریق سروو موتور صورت میگیرد.
 • نازل های مورد استفاده شده در این دستگاه پتوماتیک میباشد.
 • ورودی مواد به داخل مخزن این دستگاه از طریق شیر پنوماتیک کنترل میشود و مخزن مجهز به فلوتر برقی میباشد که سطح مایع را کنترل میکند
 • درصورت قرار ندادن بطری در گلویی دستگاه نازل عملیات تزریق را انجام نمیدهد.
 • داراي صفحه نمايشگر 7 اينچ.
 • داراي سيستم هوشمند خطاي بطري.
 • داراي دقت پركن 4± گرم.
 • ظرفيت توليد بسته به نوع ظرف .

 

3.دستگاه پركن شامپو خمره اي:

نوع ديگري از دستگاه هاي پركن مواد شوينده، پركن خطي اتومات 8 نازل براي شامپو خمره اي( شامپو تخم مرغي يا شامپو داروگر)است كه بصورت اتومات پركردن، درب گذاري ،دربند و انتقال بر روي نوار را انجام ميدهد.

مشخصات دستگاه:

دستگاه پركن خطي شامپو در خط توليد اتوماتيك مواد شوينده

 • كاركرد آسان و ساده دستگاه
 • داراي 8 نازل و با سرعت 2200 بطری در ساعت می باشد
 • داراي صفحه نمايشگر 7 اينچ.

بعد از انجام عمليات پركردن بطري توسط نازل ها ، به كمك قسمت درب گذار دستگاه بطري ها درب گذاري شده و توسط آچارهاي دستگاه بطري ها پلمپ و از دستگاه جدا شده و  بر روي نوار انتقال فرستاده مي شود.دستگاه فوق توسط تيم آرياز صنعت براي پركردن شامپو داروگر يا همان تخم مرغي قديم طراحي شده كه به دستگاه پركن شامپو خمره اي معروف است.

 

دستگاه ليبل زن اتومات (گرد و تخت):

بطري ها بعد از انتقال بر روي نوارنقاله براي ليبل زدن آماده مي شوند. امروزه در صنعت تولید امر بسته بندی حائز اهمیت می باشد . استفاده از لیبل برای شناسایی کالا و معرفی آن اهمیت ویژه ای برخوردار است .از این رو استفاده از دستگاه های لیبل زن در صنعت بسته بندی رو به افزایش می باشد. ماشین سازی آرياز صنعت دستگاه ليبل خود را در ابعاد و اندازه های مختلف و براساس سفارش و نوع ظروف مشتری ساخته و طراحی می گردد . دستگاه لیبل زن اتومات تخت دو طرفه ،لیبل زن اتومات تخت یک طرف ، لیبل زن اتومات گرد ، دستگاه لیبل زن تخت و گرد زن.

دستگاه های لیبل زن اتومات جز محصولات لیبل زن ماشین سازی آرياز صنعت مي باشد.

مشخصات ليبل زن اتومات:دستگاه ليبل زن پشت چسب دار اتومات درخط توليد اتوماتيك مواد شوينده

 • داراي كنترل PLC و صفحه نمايشگر 7 اينچ اينورتور مي باشد.
 • حداكثر سرعت توليد 4000بطري در ساعت.
 • پوشش بدنه دستگاه از استيل 304 مي باشد و قابليت تعويض سايز بطري هاي مختلف در كوتاهترين زمان ممكن.
 • تنظيم سريع و آسان دستگاه براي بطري ها متفاوت است.
 • برق دستگاه تك فاز مي باشد.

بسته بندي نهايي:

در انتها بعد از عمليات ليبل زدن بر روي بطري ها نياز به بسته بندي ميرسد كه روش هاي زيادي براي بسته بندي وجود دارد كه هر كدام معايب و مزاياي خود را دارد .پيشنهاد ما براي بسته بندي، دستگاه شيرينگ كفي دار اتومات آرياز صنعت مي باشد .

از جمله فوايد شيرينگ كردن شامل:

 • شیرینگ کردن سبب جلوگیری از نفوذ گرد غبار به داخل کارتن های محصولات و یا نشستن غبار بر روی لیبل محصول می شود .
 • این کار باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت به سطح محصول و یا کارتن و در نتیجه غیر قابل قبول بودن شکل ظاهری آن می گردد.
 • به کمک شیرینگ کردن می توان تبلیغ و یا سایر نوشته های مورد نظر را روی بسته بندی درج نمود.
 • به دلیل استحکام بخشی به بسته، در زمان جابجایی های متعدد شکل کارتن یا محصول دفورمه نمی شود و همچنان تا زمان استفاده محصول به همان شکل اول باقی می ماند.
 • از مهمترین محاسن دیگر شیرینک کردن محصول مقرون به صرفه بودن آن نسبت به کارتن است . مثلا در محصول رب های قوطی یا رنگ های ساختمانی و یا مایعات نوشیدنی اگر به جای شیرینک کردن از بسته بندی کارتنی استفاده شود هزینه ها از لحاظ مواد اولیه و هم از نظر استفاده از نيروي انساني تا چند برابر بالاتر می رود.

مشخصات شيرينگ پك تمام اتومات: دستگاه شيرينگ پك اتومات در خط توليد اتوماتيك مواد شوينده

 • دستگاه از فولاد 2 ميلي متر با رنگ الكترواستاتيك مقاوم در برابر دما بالا و زنگ زدگي ساخته شده است.
 • مکان تنظیم سریع دستگاه شیرینگ پک براى بسته بندى انواع بطرى ها در کمترین زمان
 • بسته بندی بطری بدون نیاز به اپراتور
 • طراحی شیک کوره و حفظ دما تا مدت طولانی
 • قابل اتصال به انواع ریلهای زمینی / نوار نقاله
 • ظرفيت توليد 600 بسته در ساعت.
 • قابليت تنظيم سريع و آسان دستگاه براي بطري هاي مختلف.

دستگاه چسب زن كارتن:دستگاه چسب زن براي خط توليد اتوماتيك مواد شوينده

يكي ديگر از روش هاي بسته بندي استفاده از دستگاه چسب زن كارتن مي باشد.با تمام مزاياي استفاده از شيرينگ كردن محصولات گاهي بسته بندي در كارتن انتخاب توليد كننده مي باشد.براي مواد شوينده همچون مايع ظرفشويي يا دستشويي به علت وزن زياد، محصول در كارتن توسط اپراتور قرار ميگيرد و براي دربندي محكم كه در حين جابه جايي آسيبي به محصولات وارد نگردد نياز به دستگاه چسب زن داريم با استفاده از دستگاه چسب زن مي توان از بالا و پايين كارتن را دربندي  و در هر يك دقيقه 30 كارتن را بسته بندي كرد.

خدمات آريازصنعت:

آريازصنعت جهت حمايت و احترام به مشتريان عزيز تمامي تجهيزات و ماشين آلات خود را بادو سال گارانتي و ده سال خدمات پس از فروش نصب تجهيزات در محل ، آموزش به دو نفر از پرسنل و پاسخگويي 24 ساعته جهت رفع مشكل در واتساپ در اختيار همراهان عزيز خود قرار ميدهد.

جهت پاسخگويي ، مشاوره و استعلام قيمت با ما در ارتباط باشيد.

مشاورين: 09155255153 / 09159152010

پاسخگوي واتساپ: 09156664439

فيلم مربوط به دستگاه خطي درخط توليد اتوماتيك مواد شوينده:

فيلم دستگاه پركن روتاري مواد شوينده:

فيلم دستگاه ليبل زن اتومات:

 

Open chat
آيا به مشاوره نياز داريد؟