راه اندازي خط توليد مواد شوينده با سرمايه ارزان 70 ميليون تومان :

صنعت تولید براي راه اندازي خط توليد مواد شوينده در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته است، پیش بینی می شود که تولید با همین سرعت،به پیشرفت خود ادامه خواهد داد مخصوصا با شيوع بيماري كرونا اكثر توليد كنندگان و كارآفرينان در فكر راه اندازي مواد شوينده با قيمت مناسب هستند . اگر می خواهید از پتانسیل رشد صنعت تولید ( راه اندازي مواد شوينده ) استفاده کنید باید در ابتدا کار تولیدی خود را در مقياس كوچك شروع كرده تا بتوانيد در بازار كار خود را تثبيت كنيد سپس اقدام به گسترش و افزايش راندمان توليد داشته باشيد.

تجهيزات خط توليد مواد شوينده در مقياس كوچك:

راه اندازي خط توليد مواد شوينده ، فرآیند ساخت مواد ، توليد محصولات و فروش آنها به بازار است. میتوانید راه اندازی کار تولیدی را در مقیاس بزرگ یا متوسط برنامه ریزی کنید. اما وقتی که این کار را در این مقیاس ها شروع میکنيد،باید پول زیادی سرمایه گذاری کنید. همچنین باید در انتخاب محصول نهایت دقت داشته باشید؛ زیرا ممکن است متحمل ضرر شوید.

بهتر است که این کار را در مقیاس کوچکتر شروع کرده و در مراحل بعدی کارتان را گسترش دهید. براي راه اندازي يك كسب و كار كوچك بعد از كسب مجوزهاي لازم توسط اداره هاي بهداشت و صنايع و معادن لازم به تجهيزات و فرمولاسيون با كيفيت است .

ماشين سازي آرياز صنعت با تجربه ي بيست ساله ي خود در توليد و راه اندازي انواع خط هاي مواد شوينده توانسته است در كنار شما عزيزان براي رونق كسب و كار و  موفقيت همراهتان باشد.

در اينجا به توضيح خط توليد نيمه اتومات مواد شوينده با حداقل قيمت مي پردازيم:

دستگاه يونيزه آب(RO ) براي توليد و راه اندازي مواد شوينده :

دستگاههای تصفیه آب یک ظرفیت مشخص برای تولید آب تصفیه شده دارند که یکی از مولفه های اصلی این دستگاهها به شمار میرود . مثلا دستگاههای تصفیه آب خانگی ، معمولا ظرفیت تولید 50 گالن ( حدود 185 لیتر ، هر گالن برابر با 3.7 لیتر است )

دستگاه تصفيه اب براي خط مواد شويندهآب را در شبانه روز دارند .این ظرفیت به فیلتر ممبران وابسته هست و چون در دستگاههای تصفیه آب خانگی از فیلتر ممبران با ظرفیت 50 گالن استفاده شده ،بنابراین میزان تولید این دستگاهها در 24 ساعت برابر با 185 ليتر آب تصفيه شده هستند .

اگر بخواهید این ظرفیت را افزایش دهید،باید از فیلترهای ممبران با ظرفیت بالاتر  استفاده کنید. البته کار به این سادگی نیست و برای استفاده از فیلتر با ظرفیت بالاتر ،باید پمپ و فیلترهای پیش تصفیه قوی تر شوند و برخی از قطعات تغییر کنند.

در دستگاههای با ظرفیت بالاتر ، از فیلترهای ممبران با ظرفیت 400 گالن و پمپ های 36 ولت استفاده میشود .

همچنین در دستگاههای نیمه صنعتی ، از 4 عدد ممبران با ظرفیت 100 گالن استفاده میشود که جمعا 400 گالن میشود.

دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی از نظر مراحل تصفیه و اساس کار با دستگاه های تصفیه آب خانگی تفاوت چندانی ندارند. تنها تفاوت دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی با دستگاه های تصفیه آب خانگی، در فیلترهای بزرگ تر، ظرفیت بیش تر و هم چنین استفاده از 4 عدد فیلتر ممبران 100 گالنی می باشد.

جهت راه اندازی خط تولید نيمه اتومات مواد شوینده حتما میبایست از دستگاه تصفیه آب براي كاهش سختي آب استفاده كرد. كه براساس نياز و بودجه توليد كننده براي توليد محصول مي توان دستگاه تصفيه آب صنعتي يا نيمه صنعتي را براي  استخراج آب مورد نياز محصول تهيه كرد.

نكات قابل توجه خريد دستگاه:

ذرات جامد محلول در آب یا TDS آب خروجی تصفیه شده حتما باید کمتر از 40ppm باشد. فيلتر ممبران، فیلتر اصلی تصفیه آب در روش RO است و باید دقت کنید تا هنگام خرید بهترین و باکیفیت ترین برند آن را در دستگاه خود به کار ببرید تا به خوبی قادر به کاهش میزان سختی آب بوده و کیفیت محصول تولیدی شما را تضمین نمايد، بهترین مارک در میان تمامی ممبران های موجود در بازار برند فیلمتک FILMTEC است که البته امروزه نمونه متفرقه و Fake آن نیز موجود است.

کیفیت قطعات به کار برده شده در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بسیار حائز اهمیت است،تا حد امکان باید از اتصالات و قطعات تایوانی و فود گرید و متریال درجه یک استفاده شود پس از خريد دستگاه تصفيه آب و نصب و راه اندازی آن، شما میتوانید تولید خود را آغاز کنید اما میباست دقت زیادی در تغییر رنگ فیلتر مرحله یک (الیافي ) داشته باشید و در صورتیکه این فیلتر به رنگ قهوه اي درامد باید فورا تعویض شود.

مقدار تصفيه آب مورد نياز در طول شبانه روز

بايد در نظر داشته باشيد  كه دستگاه تصفيه آب  حتما داراي 400 گالن (دارای 4 عدد ممبران 100 گالن) باشد. دقت داشته باشید که برخی فروشندگان در تبلیغات خود اعلام میکنند دستگاه 400 گالن قادر است تا روزانه 1800لیتر آب را تصفیه کند.

در حالی که هر گالن معادل 3.75 لیتر است ، و اگر بخواهیم صادقانه  بيان كنيم باید بدانید : دستگاه 400 گالن نهایتا قادر است 1600لیتر آب را طی یک شبانه روز برای شما تصفیه کند که البته این میزان قطعا پاسخگوی نیاز شما در این کسب و کار خواهد بود. اگر دستگاه شما در محیط باز و یا سالن نصب شده است بهتر است در فصل پاییز و زمستان و دمای زیر صفر هوزینگ (محل قرارگیری فیلتر) دستگاه را باز کنید تا از شکستگی هوزینگ ها به علت برودت هوا جلوگیری شود.

مخزن ذخيره 500 ليتري پلي اتلين:

مخازن پلي اتلين در راه اندازي خط توليد مواد شويندهمخازن پلي اتلين برای نگهداری موادی نظير آب آشاميدنی که مسائل بهداشتی و زيست محيطی نظير عدم تغيير بو، مزه و غيره اهميت دارد،استفاده مي شود. پلی اتيلن ماده ای است که از لحاظ شيميايی غير فعال بوده و با مواد ديگر واکنش نمی دهد. اين خصوصيت باعث شده پلی اتیلن بهترين گزينه برای تولید مخازن باشند.

این منابع به علت مقاومت مناسب در برابر شرايط جوی مختلف و انعطاف پذيری از دوام بالايی برخوردار بوده است. بعد از تهيه آب مورد نياز مواد شوينده توسط دستگاه يونيزه آب بايد در يك مخزن پلي اتلين ذخيره شود.

مخزن ساخت 500 ليتري:

آب ذخيره شده، داخل مخزن ساخت ريخته شده و فرمولاسيون در اين مرحله انجام مي شود وپس از عمل میکس ،لازم است تا کف ایجاد شده در اثر هم خوردن مواد اوليه در مخزن فروکش کند .از آنجایی که کف ایجاد شده سبک می باشد  به راحتی از كف مخزن كه محدبي شكل است خارج می گرددمخازن استيل در راه اندازي خط توليد مواد شوينده

از آنجایی که تولید مواد شوینده در شرایط اسیدی و بازی قوی صورت میگیرد، جنس میکسر باید از استیل 304 يا 316 نگیر باشد تا در مقابل خوردگی اسید و باز مقاوم بوده و به مرور زمان دچار پوسیدگی نشود

دستگاه پركن تك نازل:

دستگاه پركن براساس تقاضا ساخته و تولید می شود. ممکن است که در یک فرآیند تولیدی، تعداد محصول خروجی زیاد نباشد که در این صورت از دستگاه های دستی پرکن استفاده می کنيم یا اینکه ممکن است ظرفیت تولید بالا باشد که در این صورت استفاده از یک دستگاه پرکن تمام اتوماتیک ( پركن هاي روتاري يا پركن هاي خطي )، لازم و ضروری می باشد.

دستگاه پرکن تک نازل شاید به اندازه دستگاه هایی با تعداد نازل های بیشتر، پر سرعت نباشد،

اما همواره از کارایی ها و فواید مختص به خود نیز برخوردار است.پركن تك نازل همراه با مخزن و ميكسر براي راه اندازي خط توليد مواد شوينده
به همین خاطر است که مشتریان مخصوص خود را داشته و تولیدات بهینه ای را نیز عرضه می دارد.

پرکن تک نازل با ظرفیت تولید متفاوت براي ظروف مختلف از 30 گرم تا 2 ليتر  و پرکن دو نازل با دو مخزن مجزا و گرمکن و میکسر می باشد.

براي مثال ظرفيت توليد براي ظروف 50 گرم در ساعت 1500 بطري و براي ظروف 100 گرم 1200 عدد در ساعت مي باشد.

براي ظروف گالن ، تزريق به صورت دو مرحله اي انجام مي شود و  دستگاه قابليت تزريق حدود 500 بطري را دارد.

كاركرد دستگاه نیاز به برق نداشته و  دستگاه با باد عمليات تزريق را انجام مي دهدکه این قابلیت باعث

مقرون به صرفه بودن دستگاه،کارکرد آسان و هزینه نگهداری پایین دستگاه شده است.

ويژگي هاي دستگاه پركن تك نازل :

  • کارکرد دستگاه هم به صورت پدالی  و هم به صورت تایمر می باشد
  • دارای یک مخزن ۵۰ ليتري دو جدار و میکسر می باشد.(امكان تغيير حجم مخزن تا 70 ليتر امكان پذير است)
  • امکان تعویض هر نازل برای بطری ها با دمای مختلف
  • تنظیم ساده و سریع
  • تمام قطعات استیل
  • هزینه نگهداری پایین

 

هد دربندي:

دربند بطري در خط مواد شويندهبعد از عمليات پركردن محصولات براي دربندي می توان از دستگاه  هد دربند استفاده کرد بر روی این درب بند ،هد مخصوص درب قرار می گیرد و با کمک نیروی باد و یک اپراتور کار درب بندی انجام می شود . با این دستگاه می توان بطری ،قوطی های فلزی، درب شیشه ای و پلاستیکی و نوشیدنی هایی از قبیل آب معدنی و انواع شربت ها را درب گذاری نمود به خاطر همین کارایی این دستگاه به نام دستگاه درب بند قوطی شهرت دارد.

 

سيني گردان:

دستگاه میز ترافیک جهت کنترل و هدایت ظروف بر روی خط طراحی شده که ظرف را در امتداد و پشت سرهم به روی خط هدایت می کند یا ظروف خارج شده از خط را جمع می نماید.

در صنایع بسته بندی و در خط های تولید ازاين  دستگاه استفاده می شود این دستگاه با کمک صفحه گردان روی آن و نرده های راهنمای مخصوص ، ظرف یا محصول را به روی خط هدایت و یا از روی خط به داخل خود هدایت می کند  در این صورت نیاز نیست که اپراتور مدام در انتها یا ابتدای خط برای برداشتن یا قرار دادن تک تک ظرف ها حضور داشته باشد

ابعاد صفحه گردان دستگاه ميز ترافيك  بسته به نیاز تعداد ظرف های ترافیک شده روی آن طراحی می شود اما در حالت عادی صفحه گردان با قطر 100 سانتی متر است و جنس آن به سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود. معمولا خطوط پرکن و بسته بندی اتوماتیک دارای میز ترافیک هستند.سيني گردان در راه اندازي خط توليد مواد شوينده

براي راه اندازي خط توليد نيمه اتومات مواد شوينده با حداقل قيمت و كارايي بالا با مشاورين ما در تماس باشيد تا از خدمات و مشاوره ي رايگان ما استفاده كنيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خدمات آريازصنعت:

آريازصنعت جهت حمايت و احترام به مشتريان عزيز تمامي تجهيزات و ماشين آلات خود را بادو سال گارانتي و ده سال خدمات پس از فروش نصب تجهيزات در محل ، آموزش به دو نفر از پرسنل و پاسخگويي 24 ساعته جهت رفع مشكل در واتساپ در اختيار همراهان عزيز خود قرار ميدهد.

جهت پاسخگويي ، مشاوره و استعلام قيمت با ما در ارتباط باشيد.

مشاورين: 09155255153 / 09159152010

پاسخگوي واتساپ: 09156664439

دستگاه پركن تك نازل مايعات غليظ همراه با مخزن و ميكسر براي انواع ظروف از 50 گرم تا 2 كيلوگرم:

Open chat
آيا به مشاوره نياز داريد؟